4 Ağustos 2012 Cumartesi

Keşan'da Ne Yenir?


    Çanakkale'den İstanbul'a yolunuz düşerse Keşandan da geçiyorsunuz demektir. Taa Çanakkale'den başlayıp yol boyu, denizi yeşili, günebakanları  ile sizi cezbeden yolculuk bitsin istemezsiniz. Eee yolculuk bu göz doyar da mide buna sessiz mi kalır.Ne yesek ne yesek derken bir de bakmışsınız Keşan'a gelmişsiniz. Satır etini duymuşsunuzdur. Ee madem Keşan'dasınız, burada bu işi hakkını vererek yapan; verdiği hizmet kadar ağaçlar altına konumlanmış masaları, aracınızı güvenle bırakabileceğiniz otoparkı, çocuğunuzun gözünüzün önünde oynayabileceği oyun  parkı ile tercih sebebi olabilecek Çamlıbel Restaurant'a mutlaka uğrayın.
  

    Enfes kaymaklı koyun yoğurdu gelsin masanıza..
Ciğer sarma siparişi vermeyi atlamayın, muhteşemdi.
Ve satır eti...
Tatlısız kalkmam masadan diyorsanız dondurmalı peynir helvası..


 

5 yorum:

 1. sitenizi yakından takip ediyorum Kişisel Bloggum << başarılarınızın devamını diliyorum

  YanıtlaSil
 2. Hepsini geçtimde şu çok sevdiğim ciğer sarmada mıhlandım kaldım Arkadaşım ya .Ne zamandır aklımda yapmak istiyorum da gömleğini bulamıyorum .Üsküdar'a bakmalı belki sakatatcılar da bulabilirim. sizlere afiyetler olsun canım..Haa birde var ya bir bak istersen yöresel tarif paylaştım kırmızı kiraz kavurması:)Gittim canım hoşça kal...

  YanıtlaSil
 3. Geçen bi ara gittim Keşana fakat onun peynir helvasını yiyemedim geçerken Malkara ve Tekirdağ merkezden almıştım ama resimde de görülüyorki ikisi birbirine benziyor, değilmi?

  YanıtlaSil
 4. Çanakkaleli bir arkadaşım getiriyor sağolsun arada-itiraf etmeliyim ki onun getirdikleri daha iyi-, benim favorim fırınlanmışı..

  YanıtlaSil
 5. Arkadaşlar samimi olarak yazmak istiyorum.

  Hafta sonu arkadaşın düğünü için Bandırma'dan Tekirdağ'a giderken internetten araştırmalarım sonucu bu mekana uğramaya karar verdim. Fakat sonuç benim için hüsrandı.

  Porsiyonlar çok küçük ve sunum vasattı.
  Çalışanlar ilgisiz ve çok yavaş. Müşterilere bir daha hiç gelmeyeceklermiş gibi davranıyorlar.
  Ama mekan ağaçların altında sessiz sakin ve çok güzel.

  Fiyatlara gelecek olursak;
  satır et: 13 TL
  Ciger sarma: 12 TL
  Yoğurt(Koyun değil, bildiğimiz Sütaş yoğurt. Toptancı indirirken gördüm): 6 TL
  Çoban Salata: 6 TL

  Lezzet olarak 10 üzerinden 7
  Bir daha uğrar mıyım ? Hayır.

  Herkese iyi gezmeler....

  YanıtlaSil